Pięć niewiarygodnych rzeczy, które dzieją się w waszym organizmie, gdy pijecie tylko wodę

Istnieje bardzo prosty sposób, by poprawić jakość życia, a przy tym zaoszczędzić : trzeba zastąpić wodą wszystkie napoje, które zazwyczaj spożywacie.

Może to nie brzmi zachęcająco, ale takie rozwiązanie będzie mieć bardzo pozytywny wpływ na wasze zdrowie i styl życia.

 

1. Zapobiega cukrzycy i chorobom serca

Wyeliminowanie z życia gazowanych napojów i soków oznacza dużo mniej cukru. Cukier z soku i coca-coli sprzyja tworzeniu się zbędnych kilogramów, a co za tym idzie cukrzycy i chorobom sercowo-naczyniowym.

 

2. Mózg pracuje znacznie lepiej

Jeśli będziecie pili więcej wody, będziecie mieli lepszą koncentrację, ponieważ między innymi komórki mózgowe wytwarzają energię z wody i minerałów. Odwodnienie zawsze negatywnie wpływa na pamięć.

Naukowcy z londyńskiego King's College przeprowadzili następujący eksperyment : grupie nastolatków nie pozwolono pić wystarczająco dużo wody. Gdy potem prześwietlono ich mózgi okazało się, że z powodu utraty płynów organy znacznie się zmniejszyły.

 

3. Pomaga schudnąć

- Zamieńcie na wodę choćby jeden słodzony napój dziennie, a zauważycie pozytywny efekt, pisze dietetyk Kia Dafi w profesjonalnym czasopiśmie Science daily.

Badanie Jennifer Poti z Uniwersytetu Północnej Karoliny przemawia na korzyść twierdzenia dietetyczki, bo okazało się, że ryzyko otyłości zmniejsza się, gdy choćby jeden bezalkoholowy napój gazowany zamienimy na wodę.

 

4. Szybszy metabolizm i większa energia

Jeśli zastąpicie napoje gazowane i przesłodzone soki wodą nie tylko schudniecie, ale będziecie bardziej aktywni i będziecie mieć więcej energii.

- Woda gasi pragnienie, ale w tym samym czasie uaktywnia przepływ krwi i podkręca metabolizm, mówi Michael Bosman z Centrum Badań Klinicznych Franza Volharda przy berlińskiej klinice Charite.

Efekt będzie jeszcze lepszy, gdy będziecie pić większe ilości wody przed śniadaniem. Pół litra wody (o temperaturze pokojowej) zwiększa zużycie energii o około 50 kalorii. Powodem jest to, że organizm musi ogrzać wodę do swojej temperatury.

 

5. Poprawia wygląd skóry

Woda jest potrzebna komórkom skóry i włosów, żeby mogły funkcjonować w jak najlepszy możliwy sposób. Gdy skóra dostaje wystarczająco dużo wilgoci promienieje. Natomiast, odwodnienie lub niedostateczne nawodnienie przyczyniają się do powstawania zmarszczek.

Autor: 
M.A/Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

huffingtonpost.de

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.