Nie żyje zwyciężczyni Eurowizji. Przegrała walkę z chorobą

Nie żyje France Gall, francuska wokalistka oraz zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji w 1965 roku. Artystka przez wiele lat zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. Pod koniec grudnia trafiła do szpitala z powodu infekcji. France Gall zmarła 7 stycznia w wieku 70 lat. O jej śmierci poinformował przedstawiciel gwiazdy, Genevieve Salama.

Nie żyje France Gall, wybitna francuska piosenkarka. Gwiazda trafiła do szpitala pod koniec grudnia, ponieważ zdiagnozowano u niej infekcję. Od 1993 roku France Gall zmagała się z rakiem piersi. O śmierci piosenkarki poinformował jej przedstawiciel Geneviève Salama. 

Hołd zmarłej France Gall oddała między innymi Kate Ryan. Piosenkarka w 2008 roku nagrała cover piosenki swojej starszej koleżanki pt. "Ella, Elle L'a". Kate Ryan podziękowała za pośrednictwem Instagramu za muzykę, którą tworzyła France Gall. 

France Gall swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1963 roku. Wtedy to jej ojciec namówił ją, aby nagrała kilka piosenek, które wysłał do wydawcy Denisa Bourgeoisa. Niedługo później młodziutka artystka podpisała kontrakt z wytwórnią Philips Records. Z kolei w 1965 roku France Gall wystąpiła na Konkursie Piosenki Eurowizji w Neapolu, który zwyciężyła wyśpiewując piosenkę pt. "Poupee, die cire, poupee de son".

Los nie rozpieszczał jednak utalentowanej artystki. W 1997 roku France Gall straciła swoją ukochaną córeczkę, Pauline. Dziewczyna była bardzo schorowana. Z kolei w 1992 roku France Gall pochowała swojego męża Michela Bergera, który zmarł na skutek zawału serca.

France Gall zmarła 7 stycznia w wieku 70 lat.

Autor: 
------------
Źródło: 

Fakt24

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.